
Click Source for me and choose the price that suits you. We'll source it for you!
Source For Me
We'll find it for you
Payment Methods

Tamara

Debit/Credit Card
Cash on Delivery
Select Variant
Free Delivery
1–2 days
In Stock
Today
1 Year Warranty
Included
| Display Size | 7 inch |
| Resolution | 1024 x 600 pixels |
| Ram | 2 GB |
| Storage Type | 16GB |
| Month | April |
| Year | 2017 |
| Processor Version | Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 |
| Expandable Storage Support | Yes microSDXC up to 128GB |
| Operating System | Android 7.0 Nougat |
| Battery Capacity | 3100 mAh |
| Battery Life | Up to 8 hours |
| Cameras | 2 MP rear 2 MP front |
| Network Support | Wi-Fi |
| Sim Slot | No |
| Ports | Micro USB |
| Stylus Support | No |
| Weight | 250 g |
| Dimensions | 179 x 103.7 x 8.6 mm |
| Color | Silver |
| Country Version | International |
0
out of 0 reviews
5★
0%
4★
0%
3★
0%
2★
0%
1★
0%
0★
0%