
Click Source for me and choose the price that suits you. We'll source it for you!
Source For Me
We'll find it for you
Payment Methods

Tamara

Debit/Credit Card
Cash on Delivery
Select Variant
Free Delivery
1–2 days
In Stock
Today
1 Year Warranty
Included
| Display Size | 9.7 inch |
| Resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Ram | 2 GB |
| Storage Type | 128 GB |
| Month | March |
| Year | 2018 |
| Processor Version | Apple A10 Fusion |
| Expandable Storage Support | No |
| Operating System | iOS 11.3 upgradable to iPadOS 16.7 |
| Battery Capacity | 8827 mAh |
| Battery Life | Up to 10 hours |
| Cameras | 8 MP rear 1.2 MP front |
| Network Support | Wi-Fi |
| Sim Slot | No |
| Ports | Lightning |
| Stylus Support | Yes Apple Pencil 1st Gen |
| Weight | 469 g |
| Dimensions | 240 x 169.5 x 7.5 mm |
0
out of 0 reviews
5★
0%
4★
0%
3★
0%
2★
0%
1★
0%
0★
0%