
Click Source for me and choose the price that suits you. We'll source it for you!
Source For Me
We'll find it for you
Payment Methods

Tamara

Debit/Credit Card
Cash on Delivery
Select Variant
Free Delivery
1–2 days
In Stock
Today
1 Year Warranty
Included
| Display Size | 8.7 inch |
| Resolution | 1340 x 800 pixels |
| Ram | 3 GB |
| Storage Type | 32GB |
| Month | June |
| Year | 2021 |
| Processor Version | MediaTek MT8768T Helio P22T |
| Expandable Storage Support | Yes microSDXC up to 1TB |
| Operating System | Android 11 |
| Battery Capacity | 5100 mAh |
| Battery Life | Up to 11 hours |
| Cameras | 8 MP rear 2 MP front |
| Network Support | Wi-Fi |
| Sim Slot | No |
| Ports | USB Type-C |
| Stylus Support | No |
| Weight | 366 g |
| Dimensions | 212.5 x 124.7 x 8 mm |
| Color | Silver |
| Country Version | International |
0
out of 0 reviews
5★
0%
4★
0%
3★
0%
2★
0%
1★
0%
0★
0%