
4.3
(7 reviews)
Click Source for me and choose the price that suits you. We'll source it for you!
Source For Me
We'll find it for you
Payment Methods

Tamara

Debit/Credit Card
Cash on Delivery
Select Variant
Free Delivery
1–2 days
In Stock
Today
1 Year Warranty
Included
| Year Of Launch | 2020 |
| Storage | 64 GB |
| Ram | 4 GB |
| Screen Size | 6.1 inch |
| Network Support | 5G |
| Camera | 12 MP (wide) + 12 MP (ultrawide) |
| Front Camera | 12 MP |
| Sim Type | Physical SIM + eSIM |
| Display Size | 6.1 inch |
| Display Type | Super Retina XDR OLED |
| Operating System | iOS 14 |
| Processor Version | A14 Bionic |
| Battery Capacity | 2815 mAh |
| Charging Type | 20W Wired / MagSafe |
| Color | Blue |
| Country Version | TRA Version |
4.3
out of 7 reviews
5★
71.4%
4★
0.0%
3★
14.3%
2★
14.3%
1★
0.0%
0★
0.0%
6 March 2025
Superb Quality nice one.
6 March 2025
Great Phone.
6 March 2025
nice quality will be purchasing more from r3Factory.